• Поддержи национальную сборную

U17. Tadjikistan - Moldova 2-2

07 feb 2022 de Victor Daghi

Naționala de juniori U17 a Moldovei a remizat cu reprezentativa Tadjikistanului, în cel de-al doilea meci de la turneul internațional Cupa Dezvoltării. Tadjicii au deschis scorul în minutul 13, însă băieții noștri au întors rezultatul în mitanul secund grație reușitelor lui David Stoianov și Sergiu Perciun. Scorul final 2-2 a fost stabilit în minutul 68. În celălalt meci al grupei A, de la ora 14:40, Belarus U17 va juca cu Dinamo Minsk U18. În clasamentul grupei A conduc Belarus și Dinamo Minsk, cu câte 3 puncte. Urmează Tadjikistan și Moldova, cu câte 1 punct, și Kîrgîzstan - 0 puncte. Pentru selecționata Moldovei urmează pe 10 februarie meciul cu reprezentativa de juniori U17 a Kîrgîzstanului. Începutul la ora 10:00. Partida va fi transmisă în direct de site-ul FMF.

Tadjikistan U17 - Moldova U17 2-2

Au marcat: Masrur GAFUROV (13), Chiril ȚAP (68-autogol) / David STOIANOV (57), Sergiu PERCIUN (61)